Antykoncepcja – czyli jak się zabezpieczyć

Antykoncepcja – czyli jak się zabezpieczyć?


Seks, to sfera życia, która zawsze budzi emocje, dlatego ważne jest żeby te emocje były pozytywne. Jak zatem wpoić je młodym ludziom, którzy przygodę z seksem mają dopiero przed sobą? Należy wychowanie seksualne młodego człowieka rozpocząć w zasadzie od chwili jego narodzin, co sprawi, że w wieku nastu lat i później nie będzie miał on problemów ze świadomym i radosnym czerpaniem radości z seksu.

Oczywiście, seks zawsze musi odbywać się z zabezpieczeniem, czy jest to pierwszy, czy kolejny już raz. O zabezpieczeniu należy pamiętać z dwóch bardzo ważnych powodów – jako zabezpieczenie przed nieplanowana ciążą oraz – jako zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi droga płciową. O tych dwóch podstawowych zasadach, każdy młody człowiek, wchodzący w wiek dojrzewania, powinien wiedzieć i pamiętać.

Pierwsze kontakty seksualne młodych ludzi zawsze powinny odbywać się z użyciem gumki i zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia również powinna być zastosowana jednocześnie antykoncepcja hormonalna. Młode dziewczęta, szczególnie te żyjące w dużych miastach, mają do wyboru przychodnie dla młodzieży, gdzie przyjmują głównie lekarki, które wiedzą, jak pomóc młodej kobiecie we wchodzeniu w odpowiedzialne życie intymne.

Trzeba uświadomić młodym ludziom, że gumka nie jest w stanie zabezpieczyć ich przed nieplanowaną ciążą w stu procentach, zaś najlepsza i najskuteczniejsza jest obecnie antykoncepcja farmakologiczna.

Jednak w każdym wieku trzeba zapewnić sobie takie warunki, by seks sprawiał radość i nie był obciążony zagrożeniem ciążą – wiele z Was po chwilach uniesień z niepokojem obserwuje swoje ciało, z niepokojem oczekuje pojawienia się miesiączki, która uspokaja, że i tym razem znowu się udało nie zajść w ciążę.

Wybierając antykoncepcję hormonalną zapewniasz sobie spokój i radość, jaką człowiek powinien czerpać z seksu. Będąc ze swoim partnerem nie myślisz cały czas o tym, aby „nie wpaść”, masz szansę na prawdziwie i głębokie przeżywanie intymnych chwil.

Dla wielu par, seks bez gumki, oznacza prawdziwą bliskość, bycie ze sobą w najbardziej bliski z możliwych sposobów, bez żadnych barier i ograniczeń. Takie chwile zbliżają, a skuteczna antykoncepcja hormonalna sprawia, że radość z seksu nie jest zakłócona żadnym niepokojem.

Na pewno seks bez gumki, seks bezpieczny jest zarezerwowany przede wszystkim dla par pozostających w stałych związkach partnerskich. Dla dwojga ludzi odpowiedzialny seks oznacza antykoncepcję hormonalną. Fakt, że to na Ciebie, jako kobietę spada przyjmowanie hormonów ma swoją dobrą stronę – doskonale wiesz, że przyjęłaś pigułkę i jesteś bezpieczna.

Niezależnie od wieku:

Niezależnie od tego czy masz 18, 28, 38 lat lub więcej – pigułka antykoncepcyjna będzie jednym z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o bezpieczną i skuteczną formę antykoncepcji. Twój lekarz ginekolog, powinien pomóc Ci w doborze właściwej pigułki antykoncepcyjnej, powinien wyjaśnić proste zasady działania tej metody antykoncepcyjnej, odpowiedzieć na Twoje pytania, a kiedy trzeba, rozwiać Twoje wątpliwości. Pamiętaj, że z relacji lekarzy dowiadujemy się, że w naszym kraju zdarzają się przypadki matek rodzących swoje dzieci nawet w wieku 12-15 czy 54-55 lat, ponieważ nie zastosowały żadnej antykoncepcji wierząc temu, że w ich wieku nie zachodzi się już w ciąże – a jednak bywa inaczej.

Jeżeli już teraz przychodzi Ci do głowy jakiekolwiek pytanie dotyczące antykoncepcji – zapytaj od razu naszego specjalisty w dziedzinie ginekologii i zdrowia kobiet. Dr Tomasz Leonowicz odpowie na Twoje pytania poprzez naszą stronę internetową – zapraszamy więc serdecznie do zadawania pytań przez dostępny formularz – kliknij tutaj.

W przypadku, gdy wolisz zadzwonić i porozmawiać przez telefon lub bezpośrednio spotkać się z lekarzem – skorzystaj z mapy teleadresowej. Sprawdź na naszej mapie, gdzie znajduje się najbliższy gabinet lekarski, w którym uzyskasz fachową poradę medyczną i odpowiedzi na nasuwające się Tobie pytania – kliknij tutaj.