Bezpieczny sex

Na całym świecie wydaje się miliony na kampanie promujące bezpieczny seks, czyli z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy, która chroni przed niechcianą ciążą i chorobami wenerycznymi, a także wciąż zabójczym AIDS.

Choroby i nieplanowane poczęcia to poważny problem współczesnego świata, który pomimo wszelkich starań nabiera mocy, wywierając destrukcyjny wpływ na naszą cywilizację. To już nie problem jednostki, lecz realne zagrożenie na globalną skalę. Na rynku produktów erotycznych stale przybywa nowych modeli gumek, które mają wzmacniać doznania kochanków. Kolorowe, gładkie, nawilżane, prążkowane, kropkowane, smakowe, ultra cienkie i z dodatkowymi bajerami. To zabawne, ponieważ bez względu na to, jaki model wybierzemy i tak przyjemność z kontaktu będzie znacznie ograniczona.

Mimo wszystko guma to doskonały izolator, który w skuteczny sposób utrudnia przewodzenie impulsu elektrycznego. Izolatory pełnią niezwykle ważną funkcję, wszędzie tam, gdzie konieczne jest ograniczenie przepływu prądu elektrycznego i zmuszenie go do przemieszczania się wybraną przez nas drogą. Prezerwatywy, chociaż nie znajdują praktycznego zastosowania w elektryce, to jednak w ogromnym stopniu zachowują specyficzne cechy izolatorów. Ku ogromnemu rozczarowaniu wielu osób. Tylko pozostając w relacji ze stałym partnerem można cieszyć się wyjątkowymi doznaniami.

Miłość, szacunek, wierność i wzajemne zaufanie, to nie tylko podstawy udanego związku, lecz droga do rozkoszy, o jakiej wiele osób nawet nie marzy.Rezygnacja z prezerwatywy znacznie wzmaga doznania seksualne, jednak nie jest równoznaczna z porzuconą antykoncepcją. Nawet bardzo kochające się pary nie zawsze chcą zostawać rodzicami.

To właśnie dla nich dostępnych jest wiele innych metod zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą, takich jak tabletki, globulki, plastry, krążki i wiele innych.

Tabletki antykoncepcyjne to doustne środki przyjmowane cyklicznie lub w sposób ciągły przez kobiety. Większość z nich w swoim składzie posiada dwa syntetyczne hormony ,podobne do tych które w naturalnej postaci występują w organizmie kobiety. Ich działanie polega na tłumieniu pracy przysadki mózgowej, która odpowiedzialna jest za sterowanie wzrostem  i dojrzewaniem pęcherzyków jajnikowych i uwalnianiem komórki jajowej. Obecnie naukowcy prowadzą również badania w celu stworzenia tabletki antykoncepcyjnej, która byłaby przeznaczona dla mężczyzn.

Plastry antykoncepcyjne mają bardzo podobny sposób działania, jak opisywane powyżej pigułki. W tym przypadku hormony nie są jednak dostarczane do organizmu doustnie, ale wchłaniają się do organizmu przez skórę. Plaster taki przykleja się na ramieniu, łopatce lub na podbrzuszu

Gumka w znacznym stopniu blokuje intensywność doznań, a świadoma rezygnacja z prezerwatyw to gwarancja dostarczenia sobie intensywniejszych doznań seksualnych. Należy pamiętać jednak, że chroni ona nie tylko przed zapłodnieniem, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym AIDS. Dla osób odbywających stosunki seksualne z różnymi partnerami, bezpieczeństwo powinno być priorytetem.